Żywotność: 1 tysiąc godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 74,4 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 74 kWh x 0,50 PLN =

Żywotność: 50 tysięcy godzin

Skuteczność świetlna: 1360 lumenów

Zużycie energii: 9,3 kWh
(w ciągu 744 godzin pracy - 31 dni - 24h/dobę)

Koszt prądu: 9 kWh x 0,50 PLN =

PLN
PLN
Klasyczna żarówka 100 WAT Nowoczesna żarówka LED 12,5 WAT
Rozwiązanie jasne
A efekty olśniewające
Zostań naszym przedstawicielem

Artykuły

Więcej
Czy wiesz że..
Czy wiesz, że klasyczne żarówki zamieniają ponad 90% energii w ciepło a tylko kilka procent energii w światło, zaś diody LED zamieniają ponad 90% pobranej energii w światło, a tylko kilka procent w ciepło.

Świetlana przyszłość Korei Południowej

16.07.2013

Od następnego roku w Korei Poludniowej bedzie wprowadzony zakaz importu oraz produkcji wszelkiego rodzaju lamp żarowych. Zaczynająć od pierwszego stycznia 2014 roku lampy żarowe zostaną całkowicie zabronione, po części dlatego, że zużywają sześciokrotnie więcej energii od wysoko wydajnych lamp LED. Używanie jednej lampy żarowej przez rok może kosztować powyżej 14,14$, nie wliczając w to kosztu zakupu. Rocznie rachunek spada o 82.3 procent do 2,52$ kiedy używa się lamp LED. W tej chwili w Korei Południowej wciąż jest jeszcze około 30 milionów używanych lamp żarowych. Wymieniając je wszystkie wysoko wydajnymi lampami LED zaoszczędzi to 1.800 gigawattów rocznie. Taka ilość energii roczne wystarcza na zasilenie 650,000 domóstw. Rząd Korei Południowej już wymienił 99% lamp w 8000 publicznych budynkach. Jak dotychczas została jeszcze jedna lokalna firma zajmująca się lampami żarowymi, ale większość ich zapasów jest importowana z Chin.

W Saint Lucia rozpoczął się projekt wymiany lamp na LEDy

17.05.2013

W Saint Lucia wystartował projekt który ma na celu wymianę zwykłych lamp ulicznych na lampy Ledowe.

Rząd oświadczył, że to jest część planu oszczędnościowego, ponieważ same koszty utrzymania lamp ulicznych sięgają do 7 milionów dolarów rocznie.

Kim Lighting, producent oświetlenia zewnętrznego, oświadcza, że ich nowe serie lamp są teraz dostępne z żarówkami LED.

14.02.2013

Kim Lighting, producent oświetlenia zewnętrznego, oświadcza, że ich nowe serie lamp są teraz dostępne z żarówkami LED. Wersje LED, mogą być zasilane różnym napięciem, są skonstruowane tak by zminimalizować zużycie energii. Dostępne są różne wersje lamp, zasilane pod napięciem 12V, 120V albo ze zmiennym od 120V do 277V, oraz w temperaturach barw 3000K, 4000K i 5000K. Używając 3,6 albo 9 diod LED, lampy zapewniają energooszczędną  alternatywę dla tradycyjnych źródeł światła, dotychczas używanych w tego rodzaju zewnętrznych oprawach.  Na przykład 120V Micro-Flood LED używa 10.8W w porównaniu do 60-75W żarowej lampy T, która świeci na równi z Micro-Flood. Lampy LED mają dłuższą żywotność, powyżej 50,000 godzin pracy w porównaniu do 4,000 godzin pracy Halogenu i 2,000 godzin żarówek.

EKTA zaprezentuje wyświetlacze nowej generacji na ISE.

24.01.2013

Najnowocześniejsza technologia wyświetlania wideo zostanie zaprezentowana na tegorocznym Integrated Systems Europe (ISE). Odsłonięte będą dwa następnej generacji Wyświetlacze LED;  jednego z wiodących europejskich producentów, EKTA.

Nowa żarówka LED NanoLight

12.01.2013

Zespół inżynierów zaprojektował nową lampę o nazwie NanoLight, która wytwarza tyle samo światła co zwykłe 100 watowe żarówki przy poborze energi12 watów. Ta  wydajna żarówka LED z nietypowym wyglądem, może świecić ok. 30 000 godzin. Dodatkowo świeci we wszystkie strony.
Zespół utrzymuje, że zbudowali tą żarówkę LED od podstaw i nie używali żadnego radiatora który jest powszechnie używany w żarówkach LED, ale i tak nie ma żadnego wycieku w postaci ciepła. Jednak, umieścili Diody LED na płytce drukowanej, która jest wycięta w bardzo niekonwencjonalny sposób. Wycięto PCB tak, by dobrze rozpraszała ciepło i była tania w produkcji. .Zespół pracujący nad NanoLight jest obecnie wspierany z funduszu prywatnych ludzi na KickStarterze. Pierwszy wariant pobiera 10W  i działa jak 75W żarówka, drugi 12W  i jest wydajny jak 100W żarówka, z kolei trzeciemu wariantowi udaje się w jakiś sposób być bardziej wydajnym, pobiera tyle samo energii co drugi wariant, ale świeci jaśniej.

Philips Hue Lights oferuje wgląd w przyszłość w pełni zautomatyzowanego i sterowanego centralnie domu.

06.01.2013

Instalacja jest bardzo prosta, żarówki E27 pasują do większości opraw. W porównaniu z niektórymi innymi energoszczędnymi żarówkami i Ledami, są w stanie zapewnić ciepłe barwy światła. Programy na  Android i iOS pozwalają stworzyć własne ustawienia, dzięki którym można kontrolować do 50 lamp, dostosowując  jasność i kolor.

Praca dla projektanta oświetlenia LED

02.01.2013

Zapraszamy inżynierów i projektantów oświetlenia do składnia propozycji na wykonanie próbnego projektu Lamp/y LED.
Szczegóły projektu podamy wybranym osobom w e-mailu.

Wstępną ofertę należy zgłaszać wyłącznie na skrzynkę e-mail : biuro@comled.pl

W ofercie należy uwzględnić:
1. Wykształcenie.
2. Doświadczenie zawodowe.
3. Przykłady zrealizowanych projektów elektroniki - oświetlenia, zasilania, itp.

Do oferty należy załączyć CV.
Mile widziane osoby z okolic Dolnego Śląska

Zapraszamy, zespół COMLED

Ekologiczne lampy-rury LED firmy Greenenergy Techonology CO.

24.12.2012

Greenergy Technology Co, Ltd. dostarcza kompletne rozwiązania LED T8 Tube lampy, który zawiera nie-polaryzacyjne tuby LED T8 Tube,1-10V sterownik ściemniania, zoptymalizowany rozmiar 15W ~ 75W mocy modułów LED do operacji w większej ilości lamp (opcjonalne od 1 do 4 lamp, wysokość modułu zasilania wynosi 2.35 cm, a szerokość 4,1 cm oraz długość modułów zasilania jest od 14,2 cm do 24,2 cm, w zależności od ilości światła wzmocnionego pomocy rury LED). Unikalna charakterystyka modułu zasilania LED pozwala na normalne obsługiwanie lamp, kiedy inne są zepsute. Wszystkie produkty są na gwarancji trzy lata. Uszkodzoną lampę można poddać recyklingu, w celu osiągnięcia zrównoważonego zarządzania ochroną środowiska.

Winona Lighting otrzymuje nagrodę 2012 r. w kategorii "Rekord architektury produktów"

24.12.2012

Full Circle to krzywoliniowa oprawa uznawana za jeden z najbardziej innowacyjnych produktów budowlanych.

Lumenpulse Otrzymuje patent na Technologię Lumensmart.

16.12.2012

Lumenpulse Inc otrzymała amerykański patent dla swojej technologii Lumensmart. Została tak zaprojektowana by uprościć i zwiększyć kontrolę nad oświetleniem LED, pozwalając oprawom LED automatycznie wykrywać i dostosowywać się do wspólnej protokołów sterowania oświetleniem DMX, RDM, Dali, i przez sieć przewodową 0-10V.

Philips Lighting z Bath będzie zamknięte z końcem 2013

09.12.2012

W środę Philips Lighting (zakład w Bath) odbyło się posiedzenie w i poinformowano pracowników o zbliżającym się zamknięciu. To nie było od razu jasne, kiedy zwolnienia się rozpoczną, ale firma oświadczyła pracownikom, że zakład zostanie zamknięty do końca 2013, zwalniając przy tym około 280 osób.
Silvie Casanova, rzecznik Philips, powiedział, zamknięcie jest wynikiem spadku popytu na technologię oświetlenia wytwarzanego w zakładzie Bath.
Silvie powiedziała, że oświetlenie produkowane w Bath wykorzystuje technologię, która  intensywnie rozładowuje. Technologia ta jest już daleko za technologią oświetlenia LED. „Oświetlenie LED działa dłużej, jest bardziej efektywna energetycznie i może być łatwo zintegrowana z innymi systemami. Philips będzie współpracować z władzami lokalnymi i państwowymi, aby wyszukiwać nowe miejsca zatrudnienia oraz możliwości szkoleń dla pracowników dotkniętych zamknięciem zakładu.” powiedział Casanova.
Spośród 280 osób, które stracą pracę, około 215 to członkowie związków zawodowych. GateHouse News Service nie był w stanie dotrzeć do liderów związkowych, by uzyskać komentarz.
Zastępca Administratora w Steuben County Jack Wheeler powiedział, że firma Philips miała w ostatnich latach już kilka wzlotów i upadków, ale urzędnicy powiatowi byli zaskoczeni słysząc o zbliżającym się zamknięciu. Oświadczył, że Jamie Johnson, dyrektor wykonawczy Steuben County ARP, może dotrzeć do Philipsa, by zobaczyć, czy można cokolwiek zrobić, aby uniknąć zamknięcia.
"Oni są głównym pracodawcą w naszej społeczności, ale nie tylko dla wsi i miasta Bath, ale dla całej centralnej części powiatu. Zamknięciu obiektu, oczywiście, byłoby katastrofalne" powiedział Wheeler.

Źródło: ledinside.com

Deli Optoelectronics wybiera Veeco MOCVD na nową fabrykę LED.

08.12.2012

Veeco otrzymała rozkazy od Guangdong Deli Optoelectronics Co Ltd, nowo utworzonej i prywatnej firmy, znajdującej się w strefie wysokiego rozwoju technicznego Jiangmen, Guangdong, dla wielu systemów TurboDisc ® K465i ™ Metal Organic Chemical Vapor Deposition (MOCVD), żeby wspierać swoje rampy produkcji HB LED.
Mai Qinghua, prezes Deli Optoelectronics, powiedział: "Jesteśmy bardzo zadowoleni, z wybrania systemów Veeco K465i do naszego nowego zakładu produkcyjnego, który zostanie otwarty, wiosną 2013 roku. Wybraliśmy Veeco, ponieważ spółka jest liderem w sprawdzonej technologii produkcji. Systemy firmy Veeco zapewnią nam najniższe koszty eksploatacji, co pomoże nam osiągnąć sukces na rynku LED. "
Jeff Hawthorne, Senior Vice Prezydent Veeco, MOCVD,  skomentował: "Cieszymy się wybraniem nas przez Deli Optoelektronics, będziemy im towarzyszyć przy ich pierwszym napadzie na branżę LED. Nasze narzędzia wspirają wielu liderów LED w Chinach, więc czekamy by zapewnić nowemu klientowi sprzęt artystyczny, szkolenia mechaników i doskonałe wsparcie techniczne oraz serwis."

Alternatywa dla oświetlenia. Nowa technologia FIPEL.

06.12.2012

W Wake Forest naukowcy opracowali niemigoczącą, nietłukącą się alternatywę dla oświetlenia na szeroką skalę.

Oświetlenie, na podstawie pola wywołanego polimeru elektroluminescencyjnej (FIPEL) technologii, również wydziela miękkie, białe światło – Nie robi żółtawego światła świetlówki czy niebieskawego odcieniu z diod LED.
"Ludzie często skarżą się, że światło świetlówek podrażnia im oczy, a szum świetlówek irytuje,  siedzących przy biurku pod nimi", powiedział David Carroll, profesor fizyki i dyrektor Centrum Nanotechnologii i Materiałów Molekularnych. "Nowe lampy które stworzyliśmy mogą usunąć te dwa problemy oraz pomóc w innych rzeczach."
Zespół wykorzystuje nano-inżynierię matrycy polimerowej do konwersji ładunku elektrycznego w światło. Technologia pozwala naukowcom stworzyć zupełnie nową żarówkę – pozwalają na pokonanie jednej z głównych barier w wykorzystywaniu plastikowych lamp w budynkach komercyjnych i domach.
Badanie wspierające technologię jest opisane w opracowaniu naukowym zamieszczonym w Internecie przed publikacją w czasopiśmie Organic Electronics.
Absolwent Greg Smith pracował nad tym projektem przez dwa lata, najpierw zajął się opracowywaniem systemu do testowania wydajności urządzenia.
"Jest coś bardzo satysfakcjonującego w budowie urządzenia  widząc, że zapala się po raz pierwszy, za pomocą systemu który pomogło się rozwijać," powiedział. "Naprawdę lubię pracować nad tym rewolucyjnym projektem. Profesor Carroll ma niesamowite umiejętności do prowadzenia nowych technologii i angażowania uczniów w te projekty. Najwyższą nagrodą dla mnie będzie wejście do budynku, w którym będzie panel oświetlenia używający technologii którą pomogłem stworzyć. "
Urządzenie składa się z trzech warstw formowalnego polimeru (emitującego białe światło) z domieszką niewielkiej ilości nanomateriałów, które po stymulacji świecą; Dzięki temu można   tworzyć, jasne i idealnie białe, podobne do słońca, światło takie jakie preferuje ludzkie oko. Jednakże, może być wykonane w dowolnym kolorze i kształcie - od płaszczyzny 2×4 stopy, może zastąpić oświetlenie biurowe; Lampy o takim kształcie z gniazdami żarówek Edison’a można zastosować jako lampy domowe oraz dopasować do opraw oświetleniowych.
Ta nowa lampa jest co najmniej dwa razy bardziej skuteczna niż świetlówki kompaktowe (CFL), żarówki oraz na równi z diodami LED, ale te lampy nie zniszczą się i zanieczyszczą domu jak normalne  świetlówki i nie emitują niebieskawego światła tak jak odpowiedniki LED.
"Jeśli chcesz niebieskie światło, w dyskotece będzie nadal popularne."Carroll powiedział. "Chcesz lampę, które się nie rozbije i nie stworzy niebezpiecznej sytuacji podczas gdy dzieci są w pobliżu."
Grupa Carroll jest pierwszą która na dużą skalę może wymienić w biurach oświetlenie. Oprócz oświetlenia biurowego i domowego, Carroll widzi potencjalne zastosowania dla oświetlenia do dużych wyświetlaczy,  namiotów, sklepów, oznakowań na autobusach i wagonów metra.
Lampę FIPEL również są długotrwałe; Carroll ma jedną, który pracował przez około dekadę.
W firmie Wake Forest pracuje dla wyprodukowania tej technologii oraz planuje, żeby była gotowa dla  konsumentów już w przyszłym roku.

Lampy LED na Coney Island

30.11.2012

  Na Coney Island,  Economic Development Corp.  wybudowała niedaleko morza największą atrakcję by spełnić wizję prezydenta okręgu wyborczego Marty Markowitz'a. Nieciekawą 262 metrową wieżę unowocześnił systemem oświetlenia z większym "błyskiem", więc może stać się na Brooklynie "wieżą Eiffla" (nazywana też Więżą skoków spadochronowych).

Nawet w Murmańsku…

16.10.2012

Popularyzacja technologii LED w Rosji.

Nowa dyrektywa pomoże oszczędzać energię

08.10.2012

Dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej, którą we wtorek 11.09.2012 przyjął Parlament Europejski wprowadzi obowiązek wdrożenia działań zapewniających oszczędne gospodarowanie energią, w tym modernizację budynków administracji publicznej, lepsze gospodarowanie energią przez jej dystrybutorów i dostawców oraz obowiązkowe audyty energetyczne dla dużych firm. Zmniejszenie zużycia energii o 20% mogłoby zaoszczędzić 50 miliardów euro rocznie. Wartość importu energii przez UE to 400 mld euro rocznie.

W Polsce powstała unikatowa dioda LED

18.09.2012

Badania niemal 10-osobowej grupy naukowców z Pracowni Fizykochemii Materiałów i Nanotechnologii w Śremie, zaowocowały stworzeniem unikatowej na skalę światową diody LED. O szczegółach odkrycia, będących wynikiem kilkuletnich prac badawczych, informuje "Journal of Materials Chemistry".

Wykład światowej sławy fizyka prof. Shuji Nakamury

18.09.2012

W dniach 12-15 września na zaproszenie Prezydenta Miasta Rafała Dutkiewicza oraz Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Marka Bojarskiego przyjedzie do Wrocławia światowej sławy fizyk profesor Shuji Nakamura. Organizatorami spotkania są Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Uniwersytet Wrocławski.

Energooszczędny jak Polak: LED coraz popularniejszy

10.09.2012

Ich żywotność jest dłuższa, oszczędzają więcej energii i pieniędzy - w naszych domach coraz częściej spotykamy żarówki LED. Za 10 lat mają stanowić one aż 95 proc. domowego oświetlenia – wyliczają eksperci. 

Etapy wycofywania ze sprzedaży kolejnych żarówek

10.09.2012

1 września 2012 roku ze sklepów zniknęły 40- i 25-watowe żarówki do użytku domowego - zastąpią je energooszczędne źródła światła. To kolejny etap wycofywania tradycyjnych żarówek według harmonogramu ustalonego przez Komisję Europejską. 

Uwaga! Z rynku znikną wszystkie standardowe żarówki

03.09.2012

Miejsce klasycznej żarówki zajmuje nowoczesna świetlówka. Najpierw ze sklepów zniknęły te o mocy 100 W i więcej, następnie "siedemdziesiątki piątki", "sześćdziesiątki" i wreszcie - o mocy 40 W i mniej. Od 1 września w całej Unii Europejskiej obowiązywać zacznie zakaz produkcji i importu wszystkich standardowych żarówek. Ma to przynieść oszczędności rzędu 5 mld euro rocznie.

Od września bez żarówek

27.08.2012

Zgodnie z harmonogramem Unii Europejskiej tradycyjne żarówki są wycofywane z produkcji od 2009 r. Początkowo z półek sklepowych zniknęły te najmocniejsze – o mocy 100 W (i mocniejsze) oraz żarówki matowe. W 2010 r. wycofano tradycyjne żarówki 75 W, a w 2011 - 60 W. 

Lampy LED w centrum uwagi

27.08.2012

Warszawa, 16 sierpień 2012 - W momencie, gdy standardowe żarówki zostały wycofane z rynku, uwaga skupia się na lampach LED. Jeanine Chrobak-Kando - Menedżer ds. Rozwoju Sektora LED w regionie EUMEA firmy Verbatim wyjaśnia ich zalety.

2 kilometry lamp nowej generacji oświetlają paryskie Pola Elizejskie

20.08.2012

Na liczącej 2,4 km alei łączącej paryski Łuk Triumfalny z Placem Zgody, zainstalowano milion świecących punktów, które stwarzają niepowtarzalną atmosferę. Oświetlono ponad 415 drzew, w tym oba rzędy drzew, którymi wysadzono aleję, w wyniku, czego powstał błyszczący, migocący las.

Inteligentne oświetlenie uliczne w Kaliszu

20.08.2012

Pierwszy w Polsce system inteligentnego sterowania oświetleniem ulicznym uruchomiła w Kaliszu spółka należąca do Grupy ENERGA - Oświetlenie Uliczne i Drogowe. Nowatorskie nawet na skalę europejską rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie do 50 proc. zużywanej energii. Barbara Klimiuk, prezes spółki ENERGA, zapowiada wykorzystywanie podobnych systemów także w innych miastach. Systemy inteligentnego oświetlenia drogowego użytkowane są tylko w kilku miejscach w Europie.

Tatuaż ledowy wszczepiony w skórę

13.08.2012

Naukowcy z prywatnego Uniwersytetu w stanie Pensylwania już eksperymentują z tatuażami LED, które wszczepia się pod skórę.

Europa stawia na energię odnawialną

13.08.2012

Rok 2011 ewidentnie pokazał w którym kierunku zmierza europejski sektor energetyki. Pod względem zainstalowanej mocy wytwórczej aż 30GW (70%) pochodziło ze źródeł odnawialnych.

Kropla światła

06.08.2012

Light Drop to niezwykła lampa zaprojektowana przez brazylijskiego designeraRafael'a Morgan'a. Swoją formą przypomina kran, natomiast silikonowa żarówka wykorzystująca technologię LED ma kształt kropli wody. Intensywność światła można regulować za pomocą kurków. Tak oryginalny design sprawdzi się w każdym rodzaju wnętrza.

Żyrandol Spiralight

06.08.2012

Spiralight to żyrandol zaprojektowany przez Robin'a Carpenter'a. Do jego wykonania użyto  216 diod LED. Żyrandol wygląda niczym rozświetlony statek kosmiczny lub niezwykłe stworzenie żyjące w głębinach oceanu, jego fantazyjna, spiralna forma przyciąga uwagę i wręcz hipnotyzuje. Projekt Carpentera został doceniony na targach IMM Cologne w 2007 roku.  

Torn Lightining - nowoczesny i aefektowny system oświetlenia

06.08.2012

Torn Lighting to niezwykle oryginalny system oświetlenia zaprojektowany przez Billy'ego May. Oświetlenie LED jest urywane pod powierzchnia ściany i wydobywa się tylko przez wąską szczelinę. Efekt jest intrygujący i widowiskowy.Torn Lighting wprowadzi do wnętrza nastrojową atmosferę, będzie świetną alternatywą dla tradycyjnych kinkietów.

Baloonlamp - lampa LED umieszczona w balonie

31.07.2012

Lampa Balon zaprojektowana Kouichi Okamoto jest złożona po prostu z białego balona z LED-ami w środku. Dioda wystarcza na 100 godzin pracy, więc zdążymy się zabawić, ale jako stałe źródło oświetlenia Balon nie posłuży.

Uwolnienie cen energii elektrycznej

16.07.2012

Polski Rząd zapowiada uwolnienie cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Wolny rynek w energetyce ma wprawdzie zacząć obowiązywać nie wcześniej niż od początku 2013 roku, ale obawy dotyczące rządowego rozwiązania są wśród odbiorców dostrzegalne już teraz.

KGHM inwestuje w fotowoltaikę, czyli prąd ze słońca

09.07.2012

Eksperci prognozują złotą erę dla fotowoltaiki, czyli pozyskiwania prądu ze słońca. KGHM z naukowcami intensywnie pracuje nad nowatorskimi metodami produkcji ogniw fotowoltaicznych. Efektem tych prac może być na przykład dachówka fotowoltaiczna, która mogłaby zastąpić popularne kolektory słoneczne.

Newsun opracowuje diodę LED AC bez sterownika

09.07.2012

Chińska firma Newsun ogłosiła, że wyprodukowała prawdziwą diodę LED zasilaną prądem zmiennym (AC). Udało im się to po 7-dmiu latach badań we współpracy z firmą Professor Edson Products.

Wzrost przemysłu LED opartego na fosforze

09.07.2012

Przemysł LED oparty na fosforze czeka prawdziwy boom.

Naukowcy rozświetlają Europę diodami LED

02.07.2012

Nowoczesna technologia oświetleniowa właśnie otrzymała ogromny impuls w Europie dzięki projektowi OLED100.eu (Oświetlanie organicznymi LED (diodami elektroluminescencyjnymi) w wymiarze europejskim), który podjął wyzwanie opracowania technik niezbędnych do stworzenia podstawy dla skutecznych zastosowań diod OLED w ogólnym europejskim przemyśle oświetleniowym. 

Szkolenie - Wspomaganie komputerowe w projektowaniu oświetlenia drogowego.

02.07.2012

Szkolenie Podstawy wspomagania komputerowego w procesie projektowania oświetlenia drogowego na przykładzie programu Dialux (Relux).

13.09.2012, Sala Konferencyjna SGGW Hotel Ikar, Warszawa

Szczyt Rio+20 korzystny dla Polski

02.07.2012

Zgodnie z badaniami zaprezentowanymi przez Organizację Narodów Zjednoczonych podczas szczytu Rio+20, wydajne oświetlenie pomoże zaoszczędzić 110 miliardów USD rocznie.

Nowy trend LED w ogrodnictwie

25.06.2012

Wraz z gwałtownym rozwojem rolnictwa i ogrodnictwa, przedstawiciele zielonych branż zaczęli zabiegać o zabezpieczenie stałych zbiorów swoich upraw; z pomocą przyszła im technologia LED.

Technologia LED do oświetleniu szkół

25.06.2012

Organizacja badawcza Science of Light (SOL) rozpoczęła wdrażanie środowiskowego projektu dla szkół zatytułowanego „ The Enlightened Schools:  Inteligentne światło = Inteligentne dzieci.”

Szkolenia z fotowoltaiki są konieczne, ponieważ...

25.06.2012

...według sugestii Ministerstwa Gospodarki z dnia 29.05.2012 systemy fotowoltaiczne uzyskają nawet 2,85 zielonego certyfikatu. 
W Polsce zostanie wprowadzona taryfa stała "feed-in-tariff", co oznacza, że najprawdopodobniej czeka nas boom na instalacje PV już od nowego roku. Z drugiej strony rodzi się wiele pytań o stabilność systemu wsparcia i ryzyka czekające na inwestorów.

Badania Energy Saving Trust na temat oświetlenia LED

18.06.2012

Niedawno brytyjska organizacja non-profit Energy Saving Trust (EST) przeprowadziła badania, mające na celu zmierzenie wydajności ponad 4,250 opraw oświetleniowych LED zainstalowanych w mieszkaniach socjalnych. 

Zakaz halogenów - Eko-Projekt

18.06.2012

Projekt ustawy przygotowywany przez Komisję Europejską w ramach tego samego Eko-projektu, który doprowadził do kontrowersyjnego wycofywania tradycyjnych żarówek, tym razem zakłada wprowadzenie od przyszłego roku zakazu sprzedaży niskonapięciowych halogenów.

Fotowoltaika dostała największe dofinansowanie

18.06.2012

Janusz Pilitowski, dyrektor departamentu energetyki odnawialnej, przedstawił na konferencji w dniu 29 maja propozycję współczynników korekcyjnych w nowym systemie wsparcia produkcji zielonej energii. 

Co ze zwykłych diod LED może stworzyć prawdziwy artysta?

11.06.2012

To, co widać na załączonym obok obrazku, to z pozoru tylko kilka światełek podwieszonych pod sufitem. Nawet tak prosty materiał może stać się narzędziem wyrazu dla pomysłowego artysty. W co zamieniają się migające diody LED, gdy spojrzy się na nie z odpowiedniego miejsca?

Zielone diody laserowe

11.06.2012

Naukowcy pracujący dla specjalizującej się w systemach oświetleniowych firmy Osram zostali wyróżnieni nagrodą Karla Beckurtsa za badania w dziedzinie zielonych diod laserowych. Jest ona co roku przyznawana za innowacje naukowe i wdrażanie ich w skali przemysłowej.

Rewelacja z MIT: dioda produkuje więcej energii, niż się jej dostarcza

11.06.2012

Czy można skonstruować maszynę, która produkuje więcej energii, niż się jej dostarcza? Sprawność przekraczająca 100 proc. stoi w sprzeczności z zasadą zachowania energii, więc urządzenie takie przeczyłoby prawom fizyki i zdrowemu rozsądkowi. Okazało się jednak, że naukowcy z MIT stworzyli diodę łamiącą te założenia. Jak to możliwe?

Energooszczędna żarówka przyszłości za 200 zł. Hit czy kit?

05.06.2012

Żarówka to bez wątpienia wynalazek, który całkowicie odmienił nasze życie. Choć od czasu jej wynalezienia minęło już ponad 100 lat, do dziś jej konstrukcja niewiele się zmieniła. Tradycyjna żarówka z wolframowym drucikiem, mimo swoich wad, nadal jest najpopularniejszym elektrycznym źródłem światła. W najbliższym czasie ma się to jednak zmienić.

Nowe, jaśniejsze żarówki LED

05.06.2012

Naukowcy z USA skonstruowali białe diody LED świecące dziesięciokrotnie silniej niż obecne. Żarówki z nich skonstruowane są droższe, ale bardzo silne i zużywające mniej energii niż dotychczasowe - poinformował magazyn Technology Review.

Philips Lumileds wyznacza nowe standardy dla Mid-Power LED

05.06.2012

Philips Lumileds wypuścił swoją pierwszą białą diodę mid-power, która wyznacza nowe standardy związane z niezawodnością, wydajnością i konserwacją koloru diod średniej mocy. Przeznaczona do oświetlenia biur i innych aplikacji, wymagających rozproszonego światła dioda charakteryzuje się jednoznacznie określonymi parametrami CCT, CRI oraz R9.

W Toronto stworzyli superwydajne elastyczne wyświetlacze OLED

28.05.2012

Jak stwierdził Michael Helander, jego zespół całkiem przez przypadek skonstruowali najbardziej efektywne na świecie diody OLED! Jakby tego było mało osadzone zostały na elastycznym podkładzie.

Semileds UV LED

28.05.2012

SemiLEDs uzyskał 40% zewnętrznej wydajności kwantowej chipów UV LED

Szybki wzrost europejskiego rynku oświetlenia LED

28.05.2012

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez LEDinside, europejski rynek oświetlenia LED w ciągu kolejnych pięciu lat osiągnie roczną stopę wzrostu na poziomie 38%, stając się, obok Japonii, kolejnym dojrzałym rynkiem LED.

Elektroniczny Oskar dla Polaków!

21.05.2012

Polska firma "Ammono" została laureatem prestiżowego konkursu CS Industry Awards. To odpowiednik Oskara za najlepszy produkt przemysłu elektronicznego ostatniego roku. CS Industry Awards przyznaje renomowany magazyn "Compound Semiconductor" na podstawie głosów przysłanych internetem.

Optogan wkracza na włoski rynek oświetlenia z LEDisOne

21.05.2012

Wraz z podpisaniem umowy z certyfikowanym dystrybutorem LEDisOne, specjalizującym się w oświetleniu LED, Optogan wkracza na rynek oświetlenia we Włoszech.

Armadilloled instaluje oświetlenie LED w szpitalach

21.05.2012

Ośrodki służby zdrowia oszczędzaja energię elektryczną dzieki zastosowaniu energooszczędnego oświetleia LED.

Rząd rozważa podatek od energii elektrycznej

15.05.2012

Rząd rozważa podatek od energii elektrycznej.
PO rozważa wprowadzenie lokalnego podatku, by samorządy miały za co remontować sieci energetyczne. Taki zapis może pojawić się w nowym prawie energetycznym informuje dzisiejsze wydanie Metra. >>>

DGP: energia elektryczna w górę o 40 proc. !

15.05.2012

Sprzedawcy energii nie będą już musieli uzgadniać z państwem cen prądu dla ok. 15 mln gospodarstw domowych.

Zeta Controls - lampa LED bez radiatora

14.05.2012

Brytyjska firma Zeta Controls wypuszcza pierwszą na świecie lampę LED bez radiatora

Panel LED od ATG - 91 lm/W

14.05.2012

ATG zaprezentował panel LED osiągający skuteczność świetlną 91 lm/W

LED w Wilanowie

09.05.2012

Villa Natura to unikalne osiedle domów jednorodzinnych charakteryzujące się ekskluzywnym położeniem, nowoczesna formą i wysokim standardem wykonania. 

CREE - DIODY LED XLAMP® HIGH-VOLTAGE

09.05.2012

Wiodący lider w dziedzinie oświetlenia diodowego - Cree ogłosił dostępność diod Cree® XLamp XT-E i XM-L High-Voltage, mających zapewnić producentom jeszcze bardziej wydajne i opłacalne komponenty.

Miejski samochód elektryczny XXI wieku

01.05.2012

Samochód Element ma przezroczyste nadwozie, który jest wykonany z materiału fotochromowe-go zmieniającego kolor w zależności od siły światła słonecznego.

Przełom w technologii światła diodowego - to już historia?

01.05.2012

W maju 2009 roku firmy Nexxus Lighting i QD Vision informowały o lampie wykonanej w nowej technologii umożliwiającej połączenie wydajności LED przy zachowaniu ciepłej kolorystyki. 

Magazynujące energię słoneczną żaluzje okienne

01.05.2012

Belgijski projektant zaprezentował kolejny ekologiczny gadżet. Są to żaluzje okienne, które magazynują energię słoneczną podczas dnia i oddają ją w formie światła w nocy.

Solar Roadways krzewi ideę dróg z paneli słonecznych

01.05.2012

Często mówi się o spustoszeniu, jakie w naszym krajobrazie poczyniła asfaltowa sieć. Jezdnie wyglądają dość średnio, a zwierzęta nie do końca rozumieją ideę przejść dla pieszych.

1 marca 2011 - otwarcie nowego serwisu ComLed

01.05.2012

Drodzy Państwo! Z przyjemnością witamy w naszym nowym serwisie Internetowym! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treścią naszej oferty. Włożyliśmy wiele starań w opracowanie treści w sposób fachowy i przystępny. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zdołają Państwa zainteresować oraz zachęcić do ponownego odwiedzenia.

Słoneczna ładowarka USB od firmy Brando

01.05.2012

Bądźmy ze sobą szczerzy: jesteśmy uzależnieni od prądu, jak od powietrza. Jeśli przeciętny zjadacz chleba jakoś sobie jeszcze poradzi, obwieszony gadżetami geek z elektrycznością posiada relację wręcz miłosną.

Nowej generacji oświetlenie samochodowe LED

01.05.2012

Lampy VisionX USA LED Light to szybko rozwijający się projekt w gałęzi oświetlenia samochodowego, każdy producent szuka najbardziej oszczędnego źródła energii którym okazały się elementy ledowe, po wielu latach okazało się że ledy można wykorzystywać w przemyśle samochodowym. 

W rosyjskim mieście Kazań zastosowano oświetlenie High Power Led

01.05.2012

W rosyjskim powiecie Kazań od listopada 2010 roku zużywane jest dwie trzecie mniej energii, dzięki efektywne oświetlonym ulicom przez lampy wykorzystujące nowoczesne diody LED Golden DRAGON Plus.

Słownik tematyczny

Temperatura barwowa (barwa światła)

temperatura ciała doskonale czarnego, w której wysyła ono promieniowanie tej samej chromatyczności, co promieniowanie rozpatrywane. Innymi słowy, jest to obiektywna miara wrażenia barwy danego źródła światła.

Chmura tagów

F.A.Q. Najczęstsze pytania

Czym jest dioda świecąca L.E.D. ?

Skrót L.E.D. - w rozwinięciu oznacza Lighting Emitting Diode / dioda emitująca światło.

Dioda świecąca L.E.D. jest elementem półprzewodnikowym, który pod wpływem przepływającego...

Zapraszamy do nowego serwisu:

Jonizator termoemisyjny